Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wisła

Kuchenne rewolucje w Wiśle

12.04.2013, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

Bynajmniej nie chodzi o popularny program ze znaną restauratorką. Szkoła Zdrowego Gotowania, ciekawa prelekcja, darmowe przepisy oraz degustacja smacznych potraw – taki pomysł na dwie kolejne niedziele ma filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle.

Z roku na rok rośnie liczba osób mających długotrwałe problemy zdrowotne. W Polsce ponad 60% mężczyzn i ponad 50% kobiet powyżej 20. roku życia cierpi na nadwagę bądź otyłość , zwiększa się liczba zachorowań na nowotwory złośliwe. Tempo, jakie narzuca nam życie, niekorzystne nawyki żywieniowe jak i niewłaściwy styl życia nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Jeżeli nie będziemy temu przeciwdziałać, liczba chorych będzie rosnąć.

Powszechnie wiadomo, że taniej i lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle organizuje działania uświadamiające, że zdrowie w dużym stopniu zależy od nas samych. Już kolejny raz – 14 i 21 kwietnia wolontariusze zorganizują warsztaty Szkoły Zdrowego Gotowania. Ponadto promotor zdrowia Iwona Deperas wygłosi wykład na temat odżywiania. Po wykładzie zaś nastąpi część praktyczna – warsztaty zdrowej kuchni, którą zakończy degustacja przygotowanych potraw.

– W zeszłym roku pokazy zdrowego gotowania, które odbyły się w ramach współrealizowanego przez nas projektu „Szlachetne Zdrowie” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na tego typu akcje. Stąd nasz pomysł na te kwietniowe warsztaty – mówi Julia Troszok, kierownik filii ChSCh w Wiśle.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma bezpłatnie zestaw przepisów i foldery promujące zdrowy tryb życia. Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne.

Przypomnijmy, zajęcia odbędą się 14 i 21 kwietnia w pracowni technologicznej w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Wiśle, przy ul. Reymonta 2. Początek o godzinie 15.

Czytaj więcej o projekcie Zadbaj o Zdrowie z ChSCh.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Justyna Libera (red.)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 303 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Wisła
ul. Spacerowa 9
43-460 Wisła

Nr konta bankowego:
48 2030 0045 1110 0000 0278 5760

Kierownik: Julia Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 505 440 034

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij