Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wisła

Młodzi na start! Szansa na pracę dla 60 osób

20.05.2013, Pomoc osobom bezrobotnym

60 mieszkańców powiatu cieszyńskiego już niedługo otrzyma szansę na znalezienie  zatrudnienia. Będzie to możliwe dzięki realizowanemu ze środków unijnych projektowi „Młodzi na start!”, którego celem jest podniesienie atrakcyjności młodych ludzi na rynku pracy.

W Polsce pracy nie ma już ponad 400 tys. osób w wieku 15–24 lat. Jak ogłosili ostatnio ministrowie pracy oraz rozwoju regionalnego, polski rząd przekaże dodatkowe 500 mln zł na pomoc młodym bezrobotnym. Problem bezrobocia dotyka obecnie nie tylko Polski, ale też całej Europy.

Trudność w znalezieniu pracy przez młodych wynika m.in. z braku doświadczenia i wynikających z niego umiejętności cenionych przez potencjalnych pracodawców. Ma to zmienić projekt „Młodzi na start!” realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną (ChSCh) i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Rekrutacja rusza od czerwca.

Projekt skierowany jest do 60 osób w wieku 15–27 lat z powiatu cieszyńskiego – wyjaśnia Błażej Żebrok, koordynator projektu. – Obejmować będzie zajęcia z psychologiem, doradcą zawodowym oraz praktyczne szkolenia w trzech kierunkach: sprzedawca-przedstawiciel handlowy, pracownik biurowy i pracownik ochrony. Za udział w kursie wszyscy uczestnicy otrzymają stypendium, a po jego ukończeniu odbędą siedmiomiesięczny, płatny staż w prywatnej firmie. Najlepsi zostaną zatrudnieni.

Szansę na pracę mają osoby spełniające powyższe wymagania, pozostające bez zatrudnienia, które niekoniecznie muszą być zarejestrowane w urzędzie pracy. Zajęcia będą odbywać się w Wiśle lub w innym dogodnym dla uczestników miejscu. Biorący udział otrzymają także zwrot kosztów dojazdu. Szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer tel. 691 395 662, 721 241 228 lub pisząc na e-mail wisla@bliskoserca.pl.

Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, w kwietniu w powiecie zarejestrowanych było ponad 1,5 tys. osób bezrobotnych, które nie ukończyły 25. roku życia.  

  Kapitał LudzkiŚląskie. Pozytywna energiaUnia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

     
Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 303 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Wisła
ul. Spacerowa 9
43-460 Wisła

Nr konta bankowego:
48 2030 0045 1110 0000 0278 5760

Kierownik: Julia Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 505 440 034

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij