Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wisła: kolejne EXPO Zdrowie za nami

W poniedziałek, 24 maja Plac Bogumiła Hoffa w Wiśle przykryły granatowe namioty. To wiślańska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już po raz szósty zorganizowała wystawę EXPO Zdrowie.

Przez pięć godzin ponad dwudziestu wolontariuszy przyjmowało uczestników wydarzenia. Mimo złej pogody i jedynie 12 stopni powyżej zera z wystawy skorzystało w tym roku 100 osób. Każdy z uczestników zmierzył swoje ciśnienie krwi, wagę, procent tkanki tłuszczowej, poziom cukru oraz wydolność płuc. Osoby, które nie miały przeciwwskazań, sprawdziły swoją wydolność wysiłkową, biorąc udział w teście harwardzkim. Wystawę obsługiwały dwie pielęgniarki i dwóch lekarzy, z którymi na miejscu można było skonsultować wyniki badań. Każdy z uczestników przy rejestracji otrzymał w prezencie książeczkę pt. „Zdrowie – Twój wybór”. Wystawę EXPO Zdrowie zamykał namiot z degustacją zdrowych potraw, gdzie można było spróbować takich specjałów jak pasta słonecznikowa, pasta z orzechów nerkowca, soi i pieczarek, pasta z migdałów i warzywna oraz pasztetów: z pestek dyni, warzywnego z soczewicą i słonecznikiem, z czerwonej soczewicy, z zielonej soczewicy, grzybowego z kaszy gryczanej, z selera, z kaszy jaglanej ze szpinakiem, z orzechów i z selera. Do skosztowania był też smalec wegetariański i roladka pomidorowa. Z degustacji skorzystało ponad 200 osób, wyrażając uznanie dla nowo poznanych smaków. Do każdej prezentowanej potrawy były przepisy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

Interaktywna wystawa EXPO Zdrowie została zorganizowana przy finansowym i rzeczowym wsparciu Gminy Wisła, Powiatu Cieszyńskiego, Dyrekcji Domu Opieki „Samarytanin” z Bielska-Białej i zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wiśle.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij