Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wisła

Wisła: kolejne EXPO Zdrowie za nami

2.06.2017, EXPO Zdrowie

W poniedziałek, 24 maja Plac Bogumiła Hoffa w Wiśle przykryły granatowe namioty. To wiślańska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) już po raz szósty zorganizowała wystawę EXPO Zdrowie.

Przez pięć godzin ponad dwudziestu wolontariuszy przyjmowało uczestników wydarzenia. Mimo złej pogody i jedynie 12 stopni powyżej zera z wystawy skorzystało w tym roku 100 osób. Każdy z uczestników zmierzył swoje ciśnienie krwi, wagę, procent tkanki tłuszczowej, poziom cukru oraz wydolność płuc. Osoby, które nie miały przeciwwskazań, sprawdziły swoją wydolność wysiłkową, biorąc udział w teście harwardzkim. Wystawę obsługiwały dwie pielęgniarki i dwóch lekarzy, z którymi na miejscu można było skonsultować wyniki badań. Każdy z uczestników przy rejestracji otrzymał w prezencie książeczkę pt. „Zdrowie – Twój wybór”. Wystawę EXPO Zdrowie zamykał namiot z degustacją zdrowych potraw, gdzie można było spróbować takich specjałów jak pasta słonecznikowa, pasta z orzechów nerkowca, soi i pieczarek, pasta z migdałów i warzywna oraz pasztetów: z pestek dyni, warzywnego z soczewicą i słonecznikiem, z czerwonej soczewicy, z zielonej soczewicy, grzybowego z kaszy gryczanej, z selera, z kaszy jaglanej ze szpinakiem, z orzechów i z selera. Do skosztowania był też smalec wegetariański i roladka pomidorowa. Z degustacji skorzystało ponad 200 osób, wyrażając uznanie dla nowo poznanych smaków. Do każdej prezentowanej potrawy były przepisy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników.

Interaktywna wystawa EXPO Zdrowie została zorganizowana przy finansowym i rzeczowym wsparciu Gminy Wisła, Powiatu Cieszyńskiego, Dyrekcji Domu Opieki „Samarytanin” z Bielska-Białej i zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wiśle.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 303 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Wisła
ul. Spacerowa 9
43-460 Wisła

Nr konta bankowego:
48 2030 0045 1110 0000 0278 5760

Kierownik: Julia Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 505 440 034

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij