Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wisła

Wisła: kolejne udane EXPO Zdrowie

31.05.2016, EXPO Zdrowie

18 maja  po raz kolejny w Wiśle na Placu Bogumiła Hoffa odbyła się interaktywna wystawa Expo Zdrowie, a na rynku stanęły kolorowe namioty z logo ChSCh. Ponad dwudziestu wolontariuszy poświęciło swój czas na rzecz zdrowia wiślańskiej społeczności.

Wystawa promowała 8 czynników kształtujących w sposób znaczący zdrowie człowieka – światło słoneczne, powietrze, woda, ruch, dieta, odpoczynek, wstrzemięźliwość i spokój.  Z dobrodziejstw wystawy skorzystało 112 osób. Każdy z uczestników sprawdził swoje ciśnienie krwi, wagę, procent tkanki tłuszczowej, poziom cukru oraz wydolność płuc. Niektórzy zmierzyli swoją wydolność wysiłkową biorąc udział w teście harwardzkim.

Wystawę obsługiwały dwie pielęgniarki i trzech lekarzy, z którymi na miejscu można było skonsultować wyniki badań. Każdy z uczestników otrzymał w prezencie książeczkę pt. „Bądź zdrów! To nie takie trudne” wraz z płytą.

Expo Zdrowie zamykał namiot z degustacją zdrowych potraw, gdzie można było spróbować jak smakują pasta z groszku, oliwek i suszonych pomidorów, pasta z tofu, słonecznikowa, z czerwonej fasoli, pasztet z pestek dyni, pasztet warzywny, pasztet z czerwonej soczewicy, kokosowy bekon, smalec wegetariański, salceson z pieczarek, wegeburgery, kotleciki z brokułów, selera i ryżu, kaszy jaglanej, proteiny sojowej. Z degustacji skorzystało ponad 200 osób wyrażając uznanie dla nowo poznanych smaków. Na miejscu można było także zaopatrzyć się w przepisy degustowanych potraw.

Expo Zdrowie zostało zorganizowane przez wiślańską filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej przy współudziale finansowym Gminy Wisła, Powiatu Cieszyńskiego oraz zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wiśle.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 303 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Wisła
ul. Spacerowa 9
43-460 Wisła

Nr konta bankowego:
48 2030 0045 1110 0000 0278 5760

Kierownik: Julia Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 505 440 034

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij