Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wisła

Wisła: przyjdź i zobacz, jak wygląda zdrowie

16.05.2013, EXPO Zdrowie

Ile razy w roku Polak robi badania profilaktyczne? Odpowiedź brzmi – wcale lub zdecydowanie za rzadko. Do lekarza chodzimy, kiedy już nam coś dolega. W najbliższą środę, 22 maja organizatorzy wystawy EXPO Zdrowie w Wiśle postarają się to zmienić.

W godzinach od 9 do 15 na Placu Bogumiła Hoffa w ramach EXPO Zdrowie grupa wolontariuszy będzie wykonywać proste badania profilaktyczne. Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie krwi, poziomu cukru, zbadać pojemność i wydolność płuc oraz przejść test harwardzki (określający wydolność wysiłkową organizmu). Każdy uczestnik otrzyma kartę badań, w której będzie mógł zapisywać wyniki. Po przejściu ośmiu stanowisk będzie możliwość konsultacji wyników z lekarzem.

Organizatorami wydarzenia są filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle, Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

– Zeszłoroczna wystawa EXPO Zdrowie odbyła się w bardzo życzliwej atmosferze. Cieszyła się dużym zainteresowaniem i uznaniem mieszkańców Wisły, w związku z tym postanowiliśmy powtórzyć ją w tym roku – mówi Julia Troszok, kierownik wiślańskiej filii ChSCh.

Pomysł na EXPO Zdrowie zrodził się w latach 80. ubiegłego wieku. Wystawy są z powodzeniem realizowane na całym świecie. W Polsce EXPO Zdrowie odbyło się po raz pierwszy w 2010 r. Dziś projekt ten ma już duże grono sympatyków. W Wiśle wystawa odbędzie się już trzeci raz. Przez zeszłoroczną edycję przewinęło się prawie 200 uczestników.

Udział w programie jest bezpłatny.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 303 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Wisła
ul. Spacerowa 9
43-460 Wisła

Nr konta bankowego:
48 2030 0045 1110 0000 0278 5760

Kierownik: Julia Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 505 440 034

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij