Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wisła

Wisła: udany Piknik Seniora

16.09.2015, EXPO Zdrowie

W pierwszą niedzielę września na wiślańskim rynku od godziny 10 do 16 odbywał się Piknik Seniora 60+. Mimo chłodnej aury impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Piknik zorganizowała wiślańska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) we współpracy z lokalnym zborem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Wolontariusze zarejestrowali 138 osób, które skorzystały z kompleksowej oferty wydarzenia.

Podczas pikniku uczestnicy mieli możliwość skorzystać z darmowych badań przesiewowych takich jak pomiar glukozy i cholesterolu, badanie wydolności płuc, pomiar tkanki tłuszczowej, badanie wydolności wysiłkowej organizmu. Na gości czekała degustacja zdrowych potraw wraz z zestawem przepisów, z której uczestnicy bardzo chętnie korzystali. Serwowano pastę z migdałów, ze słonecznika, z zielonego groszku, z czarnych oliwek, z suszonymi pomidorami, humus-pastę z ciecierzycy, pastę warzywną, pastę z dyni i papryki z masłem orzechowym, smalczyk wegetariański, roladę szpinakową, masełko kukurydziane, różne pasztety (z gotowanej soczewicy, z surowej soczewicy, z pestek dyni, warzywny) oraz kotleciki (z kaszy gryczanej, z cieciorki, z kalafiorem, z marchwi, z selera z ryżem, wegeburgery).

O oprawę muzyczną zadbała orkiestra dęta „Echo Adwentu”. Organizatorzy imprezy zadbali także o instruktorów nordic walking, którzy podczas pikniku popularyzowali tę wspaniałą formę aktywności ruchowej, zachęcając do praktycznych ćwiczeń i krótkiego spaceru w celu utrwalenia przyswojonej wiedzy.

Celem pikniku było popularyzowanie ośmiu prostych zasad zdrowia – powietrze, światło słoneczne, ruch, woda, odpoczynek, wstrzemięźliwość, dieta i zaufanie. Regularne i świadome stosowanie tych zasad poprawia samopoczucie i stan zdrowia przy niskich nakładach finansowych. Wielu uczestników zgłaszało chęć wzięcia udziału w innych projektach realizowanych przez filię ChSCh w Wiśle, m.in. w kursie zdrowego gotowania oraz w kursie antystresowym.

Projekt Piknik Seniora 60+ został dofinansowany przez Gminę Wisła i nagrodzony w konkursie ofert na realizację zadań publicznych.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 303 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Wisła
ul. Spacerowa 9
43-460 Wisła

Nr konta bankowego:
48 2030 0045 1110 0000 0278 5760

Kierownik: Julia Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 505 440 034

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij