Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Wisła: zdrowia doda... zwykła woda!

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle rozszerzają pole swojej działalności o klub zdrowia. W ramach tej inicjatywy będą organizowane cykliczne spotkania. Gośćmi będą lekarze, dietetycy, promotorzy zdrowia, a także ciekawe osoby, które będą dla uczestników zajęć inspiracją do wprowadzania zmian w stylu życia.

Statystyki dotyczące stanu zdrowia Polaków niosą ze sobą niepokojące informacje. Stale obniża się kondycja zdrowotna naszego społeczeństwa. Tempo, jakie narzuca nam życie, niekorzystne nawyki żywieniowe oraz niewłaściwy styl życia nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Z roku na rok rośnie liczba  osób mających długotrwałe problemy zdrowotne. Według danych GUS w roku 2004 było to 36,4% populacji,  w roku 2009 – 43%, a w roku 2014 aż 52,2%. Rośnie również liczba osób z nadwagą. W 2004 miało ją 33% z nas, w 2009 – 36,4%, a w roku 2014 – 36,6%. Podobnie wzrasta liczba pacjentów leczonych w ośrodkach odwykowych oraz liczba przypadków zachorowań na nowotwory złośliwe.

Filia ChSCh w Wiśle wśród wielu działań statutowych ma wpisaną również ochronę i promocję zdrowia. Od kilku lat z powodzeniem organizuje dla mieszkańców Wisły i nie tylko wystawy Expo Zdrowie, Szkoły Zdrowego Gotowania, koncerty promujące zdrowie. W tym roku filia rozszerzy swoją prozdrowotną działalność o klub zdrowia. Jego spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Wyjątkiem jest spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia, o godz. 17 w Wiśle-Czarnem, w świetlicy środowiskowej C.Z.A.S. przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Biała Wisełka 10). Prelegentem podczas pierwszych zajęć będzie dr n. med. Jacek Matter, który opowie o dobroczynnym wpływie wody na organizm. W programie spotkania oprócz ciekawego wykładu i panelu dyskusyjnego także możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych (pomiar ciśnienia krwi, poziomu glukozy) oraz degustacja zdrowych potraw.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij