Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wisła

Wisła: zdrowia doda... zwykła woda!

5.01.2017, Kluby zdrowia

Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Wiśle rozszerzają pole swojej działalności o klub zdrowia. W ramach tej inicjatywy będą organizowane cykliczne spotkania. Gośćmi będą lekarze, dietetycy, promotorzy zdrowia, a także ciekawe osoby, które będą dla uczestników zajęć inspiracją do wprowadzania zmian w stylu życia.

Statystyki dotyczące stanu zdrowia Polaków niosą ze sobą niepokojące informacje. Stale obniża się kondycja zdrowotna naszego społeczeństwa. Tempo, jakie narzuca nam życie, niekorzystne nawyki żywieniowe oraz niewłaściwy styl życia nie sprzyjają naszemu zdrowiu. Z roku na rok rośnie liczba  osób mających długotrwałe problemy zdrowotne. Według danych GUS w roku 2004 było to 36,4% populacji,  w roku 2009 – 43%, a w roku 2014 aż 52,2%. Rośnie również liczba osób z nadwagą. W 2004 miało ją 33% z nas, w 2009 – 36,4%, a w roku 2014 – 36,6%. Podobnie wzrasta liczba pacjentów leczonych w ośrodkach odwykowych oraz liczba przypadków zachorowań na nowotwory złośliwe.

Filia ChSCh w Wiśle wśród wielu działań statutowych ma wpisaną również ochronę i promocję zdrowia. Od kilku lat z powodzeniem organizuje dla mieszkańców Wisły i nie tylko wystawy Expo Zdrowie, Szkoły Zdrowego Gotowania, koncerty promujące zdrowie. W tym roku filia rozszerzy swoją prozdrowotną działalność o klub zdrowia. Jego spotkania będą odbywały się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Wyjątkiem jest spotkanie inauguracyjne, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia, o godz. 17 w Wiśle-Czarnem, w świetlicy środowiskowej C.Z.A.S. przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Biała Wisełka 10). Prelegentem podczas pierwszych zajęć będzie dr n. med. Jacek Matter, który opowie o dobroczynnym wpływie wody na organizm. W programie spotkania oprócz ciekawego wykładu i panelu dyskusyjnego także możliwość wykonania prostych badań profilaktycznych (pomiar ciśnienia krwi, poziomu glukozy) oraz degustacja zdrowych potraw.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej o klubach zdrowia.

Czytaj więcej o pomocy zdrowotnej.

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 303 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Wisła
ul. Spacerowa 9
43-460 Wisła

Nr konta bankowego:
48 2030 0045 1110 0000 0278 5760

Kierownik: Julia Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 505 440 034

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij