Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Wisła

Zdrowe rodziny w Wiśle!

20.11.2014, Zadbaj o Zdrowie z ChSCh

15 listopada zakończył się realizowany przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) projekt „Zdrowa Rodzina”. W warsztatach wzięło udział 96 osób.

Spotkania kulinarne odbywały się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. Uczestnicy zajęć mieli do dyspozycji kompletnie wyposażoną, nowoczesną salę warsztatową. W poprzednich latach filia ChSCh w Wiśle organizowała podobne warsztaty dla mieszkańców Wisły. Tym razem oferta była skierowana do rodzin. Jak oceniają organizatorzy, zamierzenie to okazało się strzałem w dziesiątkę. W zajęciach wzięły udział głównie matki z dziećmi w różnym wieku – przedszkolnym, szkolnym, ale też dorosłe „pociechy”. Były babcie z wnuczkami, było rodzeństwo, była też rodzina wielopokoleniowa (babcia i dorosła córka z dziećmi). Niektórzy przyprowadzili sąsiadów i przyjaciół.

– Na każdym stanowisku roboczym znajdowały się przepisy oraz potrzebne do nich produkty. Przed rozpoczęciem warsztatów pani promotor omawiała sposób przygotowania potraw, ich zalety oraz wartości odżywcze, a nierzadko i działania lecznicze – mówi Julia Troszok, kierownik filii ChSCh w Wiśle. – Podczas przygotowywania potraw uczestnicy wymieniali się między sobą własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami kulinarnymi. Nawiązywały się nowe znajomości i umacniały rodzinne więzi – zauważa.

Zajęcia prowadziły promotorki zdrowia Iwona Deperas i Beata Głowacka. Uczestnicy poznali rzadko stosowane produkty, po które warto sięgać. Szybko i sprawnie uczyli się przygotowywania nowych dań, które podczas degustacji zaskakiwały wszystkich swoją atrakcyjnością smakową i wizualną. Zaletą nowo poznanych potraw była łatwość i prostota ich przygotowania.

Tematyka warsztatów była bardzo różna: „Nutraceutyki czy całości pokarmowe”, „Energia z pożywienia”, „Dynia, warzywo mało znane i niewykorzystane”, „Soja, warzywo wielkich możliwości”, „Kasza jaglana dla zdrowia i urody”, „Zestaw obiadowy”. Wspólnym mianownikiem wszystkich spotkań była miła i serdeczna atmosfera. W warsztatach wzięło udział w sumie 96 osób. Uczestnicy łącznie przygotowali 41 różnych potraw. Wolontariusze rozdali ponad 100 zestawów przepisów i ponad 100 kompletów książeczek z przepisami.

Projekt „Zdrowa Rodzina”, w ramach którego od 15 lipca do 15 listopada wolontariusze filii ChSCh w Wiśle uczyli zdrowego gotowania, został nagrodzony i uzyskał dofinansowanie w konkursie Działaj Lokalnie, który jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Projekt zakładał realizację sześciu kilkugodzinnych warsztatów Rodzinnej Szkoły Zdrowego Gotowania. W ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych projekt uzyskał także dofinansowanie Gminy Wisła i Powiatu Cieszyńskiego.

Zobacz film nakręcony podczas projektu.

Sponsorzy i Partnerzy Rodzinnej Szkoły Zdrowego Gotowania

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

4 303 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Śląski
Filia Wisła
ul. Spacerowa 9
43-460 Wisła

Nr konta bankowego:
48 2030 0045 1110 0000 0278 5760

Kierownik: Julia Troszok
Swoją funkcję pełni społecznie
Tel. kom.: (+48) 505 440 034

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij